Balon Şişirme Makinesi

Balon şişirme makinesi, balon şişirmede kullanılan standart bir hava kompresörünün sektöre uygulanmış biçimidir. Profesyonel ve amatör kullanıma hitap eden, fiyatı farklılık gösteren iki farklı balon kompresörü bulunmaktadır. Her iki balon şişirme makinesi de elektrikle çalışır, kolay taşınır.. 1,5 saniyede 12? büyüklüğündeki balonun şişirilmesini sağlar.

 

Profesyonel Balon Şişirme Makinesi

balon şişirme makinesi
Çoğunlukla balon organizasyon firmaları tarafından tercih edilen profesyonel balon şişirme makinası, alman menşelidir. Profesyonel kullanıcılara hitap etmektedir. En popüler ve güvenilir profesyonel balon şişirme makinasıdır.

Özellikleri :

Tek hava çıkışı olan modeldir. Güçlü ve kaliteli bir motora sahiptir. (500 watt) Seri kullanıma uygundur ısınma yapmaz. Sağlam ve sert bir kasaya  sahiptir. Net ağırlığı 1,8 kg, boyutları 21*12*19 cm?dir. Darbeli ve sürekli şişirme modülleri vardır.  Birkaç tane balon şişirmek için  darbeli modu, çok sayıda ve sürekli balon şişirmek için sürekli modu kullanmak uygundur.

 

Amatör Kullanıma Hitap Eden Balon Şişirme Makinesi

balon şişirme makinesi

Balon organizasyon firmaları dışında kalan kullanıcılar tarafından tercih edilen balon şişirme makinesidir. Türkçe kullanım kılavuzu ile gönderim yapılacaktır. En çok tercih edilen balon şişirme makinesidir. Talimatlara uygun olarak uzun yıllar kullanılabilir.

Özellikleri :

Yüksek hacimli bir kompresördür, 4 saatten uzun süre kullanmayın, aksi taktirde ısınıp zarar görebilir dinlendirerek kullanınız. Sürekli olarak balon şişirmek için anahtarı II konumuna getirin. Bu konumda iken makine direk çalışacaktır, (şişirme aparatına basmaya gerek yoktur) balon istenilen boyuta geldiğinde anahtarı ?0? konumuna getirin.

Birkaç tane balon şişirmek için anahtarı ?I? konumunda, çok sayıda ve sürekli balon şişirmek için anahtarı ?II? konumunda kullanmak uygundur. Tek şişirme çıkışı vardır. Büyük balonları şişirmek için direk şişirme aparatına takabilirsiniz, küçük balonları şişirmek için küçük şişirme aparatını takıp daha sonra şişirebilirsiniz. Küçük balon şişirme aparatı makinanın üzerindeki yuvadadır. Gerektiğinde saat yönünde çevrilerek çıkarılabilir

 

Balon Kompesörleri İçin Genel Uyarılar

Sürekli ve çok balon şişirmek için anahtarı kullanmak uygundur. Balon istenilen boyuta geldiğinde anahtarı ?0? konumuna getirin. Böylelikle hem motoru ısınmayacaktır hem de hava çıkış aparatındaki yay?ın ömrü uzayacaktır. Arıza halinde tamir gerektiğinde kalifiye elemana başvurunuz. Balonları gerektiğinden fazla havayla doldurmayın.

Balon şişirme makinelerini, çalıştığı süre boyunca, asla gözetimsiz bırakmayın. Islak şekilde kullanmayın.Pompanın kullanımı esnasında şişirme çıkışına kum, küçük taş vb maddelerin girmesine izin vermeyin.

Balon şişirme makinası çalışırken asla şişirme çıkışında içeri bakmayın, gözlerinize yaklaştırmayın. Islak elle fişe ve kabloya dokunmayın. Sadece balon şişirmek için kullanın. Kullanılmadığı durumlarda düğmeden kapatın. Sıcak yüzeylere koymayın, eriyerek hasar görebilir. Balon şişirme çıkışını ve nefesliği herhangi bir şekilde tıkamayın.