Dekorasyon Balonu

Dekorasyon balonları organizasyonlarda süsleme amacıyla kullanılan, iç mekan ve dış mekan kullanımına uygun, hava şartlarına dayanıklı, canlı renklerden oluşan baskısız balonlardır. Tesisimizde üretilen balonlar 3” küçük kalp ve su balonu; 6”, 9” ve 14” grosa; 7”, 10”, 12”,14” kalp,16” dekorasyon balonu,17” punch, 30” Jumbo’dur.

Baskısız Balonların  üretimi birçok renkte yapılır.  Talebe göre opak olmayan ( transparan) şeffaf renklerin üretimi ile yine talebe göre ayrı bir grup olan floresan renklerin de üretimi yapılabilmektedir. Metalik dekorasyon balonları, sadece 12” olarak üretilir. Özel talep gelmesi durumunda diğer boyutlarda da üretilebilir.

Şekilli balonlardan sadece kalp üretimi yapmaktayız. Daha çok dekorasyonda kullanılan, ”tam yuvarlak” balon üretimi yapıyoruz.
7”, 10”, 12”, ve kalp balonlarda hemen hemen tüm renkler üretilmekte, stokta olmayan bir ürünün talep edilmesi durumunda balon üretim hattına alınabilmektedir.

Balon baskı uygulaması yapılan lateks balonlardan farklı hatta, gramajı yüksek olarak üretilen baskısız dekorasyon balonlarının, güneşe mukavemeti yüksektir; yumuşak ve dayanıklıdır. Canlı renklerden oluşur. İç mekan ve dış mekanda kullanılabilir. Tüm kalite kontrol testlerinden geçtikten sonra paketleme sürecine dahil edilir. Gönderimi yapılan her partinin bilgileri kayıt altındadır.  Paket içi miktar 100-103 adettir.

İç mekanda çoğunlukla metalik renk balonlar, dış mekanda standart renk balonlar tercih edilir. Ayrıca daha düşük gramajlı kışlık dekorasyon balonu üretimi de yapılmaktadır. Satışa kışın sunulan bu ürün grubunun ambalajlarında ‘‘iç mekan” ibaresi bulunmaktadır.

6” ve 9”  metal balon kalıplarında revize yapılmış, 7” ve 10” olarak ölçülendirilmiş, boğaz boyu uzatılarak daha kolay bağlanabilmesi amaçlanmıştır. Mevcut balon üretim hattımızdaki revizyonla üretimlerimiz 3” su balonu, 3” küçük kalp, 6” (grosa), 7” , 10”, 12”, 14”( grosa), 14”Kalp, 16” 17” punch, 30” Jumbo olarak şekillenmiştir.

Baskısız balonlar, iç ve dış mekan süslemelerinde , farklı renk kombinasyonuyla zincir balon yapımında, tag yapımında, çeşitli çiçek- hayvan figürleri yapımında, balon yağmuru ve uçan balon gibi organizasyonlarda kullanılmaktadır.

Baskılı balonların süsleme amacıyla kullanılacağı durumlarda, müşterinin talebine göre baskı, baskılı balonlarda kullanılan baskı balonu yerine, güneşe mukavemeti yüksek, daha gramajlı dekorasyon balonları üzerine  uygulanmaktadır.

Balon süsleme açılış organizasyonu gibi hizmetler için ayrı bir ekip bulundurmayan firmamız; talep geldiği durumda ürünlerimizi kullanan organizasyon firmalarına yönlendirme yapmaktadır. Üretimini yaptığımız balon renkleri için bknz