Helyum Gazı

Balonun havada kalmasını sağlayan balon gazları değişik özelliklere sahiptir. Bu değişik özellikler balonun havada kalma süresini belirler. Uçan balon , balonun havadan daha hafif gazla şişirilmesi suretiyle oluşur.

Elbette havadan hafif olan her gazın balon şişirmede kullanılması mümkün değildir. En hafif element hidrojendir. Dünyanın birkaç yerinde bulunan, rengi ve kokusu olmayan en hafif ikinci element (gaz) ise helyumdur. Soygaz olan helyum parlayıcı, patlayıcı değildir; tepkimeye girmez, tepkimeye girmiyor olması helyum gazının yanmayacağı anlamına gelir. Dolayısıyla helyum gazının balonlarda kullanılması herhangi bir tehlike arzetmez.

Balonlarda kullanılmaması gerektiği halde kullanılan gazlar vardır. Bu gazlar sülfürik asit tepkimesiyle oluşturulabiliyor. Bilindiği gibi en hafif gaz hidrojendir. Helyuma göre daha fazla bulunması ve fiyatının düşük olması nedeniyle fazlaca kullanılıyor. Ayrıca daha değişik tekniklerle balon gazı oluşturulabiliyor. Ancak helyum dışındaki tüm gazlar tehlike oluşturacaktır.

Sadece  kullan-at formatında helyum gazı satışı yapmamaktayız. Değişik renk ve ebatlarda lateks balon üretimi ve balon baskı uygulaması yapan İzmir merkezli firmamız balon çubuğu ve balon kompresörü gibi balon yardımcı malzemelerinin satışını da yapmaktadır. Kullan at helyum gazı